Bu sayfada olduğuna göre yazılarımı beğenip, dur bakayım bu yazıları kim yazıyormuş diye merak ettiğini ve buraya geldiğini varsayıyorum, hoşgeldin 🙂

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Eşimle birlikte çalıştığımız grafik tasarım ajansımızda Proje Yöneticiliği yapıyorum. Üniversitedeyken, hayat arkadaşım, canım, bir tanecik eşim Osman’la tanıştım 🙂 Mezun olduktan hemen sonra, 2013 yılının Ağustos ayında evlendik ve balayımız da dahil olmak üzere yurt dışına seyahat etmeye başladık. Yeni yerler görmek , farklı insanlarla tanışmak, farklı kültürleri gözlemlemek, dünya mutfaklarını deneyimlemek öyle hoşumuza gitti ki, seyahat etmek bizim için bir tutkuya dönüştü. Artık her tatilde, evimizde dinlenelim ya da deniz kıyısında şezlongda uzanalım yerine, kilometrelerce yol yürüyelim, farklı yerler görelim, farklı aktiviteler deneyelimin peşine düştük. Tatillerimiz bu sayede dinlenebileceğimiz zamanlar olmaktan çıktı ancak bu durum ikimizi de rahatsız etmedi, aksine çok daha fazla keyif aldığımız, sonuna kadar yorulduğumuz ama mutlu olduğumuz zamanlara dönüştü.

Seyahatlerimizde ufak notlar tutmayı, bol bol fotoğraf çekmeyi, küçük hatıralar satın almayı hep çok sevdim. Farkında olmadan minik bir biblo, magnet ve kupa koleksiyonuna bile sahip oldum 🙂 Dönüşte ise seyahatlerimle ilgili unutmak istemediğim detayları yazmaya başladım. Geriye dönüp bu yazıları okuduğumda çok keyif aldığımı farkettim ve neden bunları insanlarla paylaşmıyorum dedim. Eşimin de desteği sayesinde, Minik Bavul blogunu 2015 yılının Eylül ayında hayata geçirdim. O gün bugündür ben yazıyorum, Osman da fotoğraflarımızı çekiyor.

Minik Bavul artık benim hayatımın vazgeçilmez bir parçası, yazılarımın sizlere fayda sağladığını görmek, sizlerden gelen yorumları okumak benim için çok sevindirici.

Umarım yazılarımı okumaktan keyif alıyor ve kendi seyahatleriniz için faydalı buluyorsunuzdur.

Hepinize güzel anılar biriktirdiğiniz seyahat dolu günler diliyorum.

BİRAZ İSTATİSTİK :)

 • 16
  Ülke
 • 23
  Şehİr
 • 40
  Uçuş
 • 215
  FarklI Yemek
 • 1055
  Fotoğraf

HANGİ ÜLKELERİ KEŞFETTİK?

“Dünyadaki yüzbin şehrin her birinde güneş benzersiz şekilde batıyor. Sadece bir defa buna şahit olmak için seyahat etmeye değer.”

– RyuMurakami

Ülkemİzde Keşfettiklerİmİz

GEZİLERİMİZDE KULLANDIĞIMIZ EKİPMANLAR