Hafta sonu, İstanbul Gayrettepe’de açılacak olan Manna Hotel’de konaklama imkanımız oldu. Otelden memnun kaldığımız için sizlerle de paylaşmak ve otel hakkında kısa bilgiler vermek istedim.

Manna, Gayrettepe’de çok merkezi bir konumda yer alıyor. Alışveriş merkezlerine, kongre salonlarına, Beşiktaş Taksim gibi popüler semtlere yakın mesafede. Seyahatiniz boyunca lokasyonun hareketliliği açısından hiç sıkılmayacağınıza eminim.

Butik otel konseptinde hizmet veren Manna, aynı zamanda bir tasarım oteli, lobide gördüğünüz eşyalardan tutun da, odalardaki tablolara kadar her şey Manna için özel olarak tasarlanmış. Benim en sevdiğim yanı duvarlarındaki yazılar ve sevimli çizimler oldu.

manna----15091

 

Otelin 47 odası ve 47 çalışanı var, neredeyse her odaya bir personel düşüyor, bu da ne kadar müşteri memnuniyeti odaklı bir otel olduğunu gösteriyor. 47 odanın 47’si de aynı değil elbette, 3 çeşit odaya sahipler. Superior Odalar, standart odalar da diyebiliriz, Bahçe Manzaralı Odalar ve Penthouse yani Çatı Katı Odalar. Standart odalar bana birazcık küçük gelse de, tek gecelik konaklamalar için tercih edilebilir. Bahçe Manzaralı odalar daha büyük, içlerinde minik bir giyinme odası dahi var ve otelin orta kısmında yer alan bahçeye bakıyor, bahçede bulunan koltukları vs kullanabiliyorlar. Penthouse, çatı katı odaları, bir hayli büyük, kendilerine ait terasları da var, rahatına düşkünler için hem kısa hem uzun süreli konaklamalarda tercih edilebilir. Tüm odalarda lavabo ve duş ayrı bölümlerde yer alıyor, hatta büyük odalarda ikişer tane var.

 

penthouse-bg

 

Otelin imkanlarından da bahsetmem gerekirse, giriş bölümünün alt katında dışarıya da açık olan bir café bistro ve iç tarafında restoran yer alıyor. Buranın adı Manna Manje. Önünde ufak bir bahçesi olan restoranın keyifli bir ortamı ve misafirlerin görebildiği açık bir mutfağı var.

 

DSC_1798

 

İş görüşmelerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir toplantı odası ve laptop’ınızla inip çalışabileceğiniz uzun masalar mevcut. Hem lokasyonu hem bu imkanlarını düşününce iş seyahatleriniz için de çok uygun bir otel.

Otelin bir de Spa bölümü bulunuyor, bu bölümde fitness salonu, masaj odası ve Türk Hamamı yer alıyor. Bu bölüm oldukça küçük ancak bu durumu bir dezavantaj olarak görmeyip avantaja çevirmişler. Butik otel olduğu için, alan küçük ancak hizmet kişiye özel 🙂 Yani masaj rezervasyonu yaptırdığınızda sadece size masaj yapılıyor ya da Türk Hamamını ayırttığınızda sizden başka kimse hamama inemiyor. Tamamen kişiye özel olan bu bölümler bizim çok hoşumuza gitti.

 

9

 

Burası aynı zamanda teknolojiyi yakından takip eden ve teknolojik gelişmeleri sistemlerine dahil eden bir otel. Her odada otele ait bir tablet yer alıyor ve misafirler tüm işlemlerini bu tablet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Yiyecek birşeyler mi söylemek istediniz tabletten sipariş verebilirsiniz, masaja randevu mu almak istiyorsunuz tablet üzerinden alabilirsiniz, taksiye mi ihtiyacınız var tablet üzerinden ‘bana bir taksi çağırabilir misiniz’ diyebilirsiniz, sizin anlayacağınız otelle ilgili dilediğiniz her işlemi tablet üzerinden yapabilirsiniz. Benim teknolojiyle aram yok diyenler için ise, odalarda geleneksel telefon da yer alıyor, hangisini kullanacağınız tamamen sizin tercihinize kalmış. Yine aynı şekilde restoranda da klasik menüler yerine tabletler kullanılıyor.

 

oda-604---15019

 

Rezervasyon linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli konaklamalar dilerim! 🙂