Gezi Tarihi : Ekim 2019 Gezi Süresi : 2 Gün

Açık konuşmak gerekirse Artun dünyaya geldikten sonra, bundan sonraki seyahatlerimizi nasıl gerçekleştireceğimizle ilgili şüphelerim başladı. Hamileyken aynı düzende devam ederiz, yine sürekli uçak biletleri alarak seyahatlerimizi sürdürebiliriz, biraz daha zor olabilir ama sonuçta Artun’un bize ayak uydurması lazım, bebek olan o diye düşünüyordum ☺ Ama maalesef öyle olmadı, Artun birazcık huzursuz bir bebek olarak dünyaya geldi, uykuları çok düzensiz, desteksiz uyumayı pek beceremiyor, biraz da kucak seviyor, bu sebeple onun bizi kendine uydurması kaçınılmaz oldu ☺ Sapanca ise birlikte çıktığımız ilk mini tatil, burayı seçerken hem İstanbul’a yakın olsun, yolda ağlama krizleri tutarsa hedefe ulaşmak çok uzun sürmesin, hem konforlu bir otel olsun, bebek dostu olsun ki bizim dışımızda da bebekli aileler olsun, Artun huzur bulmaya gelen insanların tatiline limon sıkmasın diye düşündük ☺ NG Sapanca’ya yeni evlendiğimiz dönemde gidip çok memnun kalmıştık, 6 sene sonra bu sefer minik oğlumuzla gitmek kısmet oldu ☺ Lafı çok uzatmadan otelle ilgili deneyimlerimizi aktarmaya başlayayım.

İlk mini tatilimizden mutlu aile tablosu fotoğrafımız olmasın mı? 🙂

NG Sapanca, Sapanca’da orman içerisinde yer alan bir spa oteli, aslında konsept olarak dinlenip huzur bulma oteli olarak adlandırsak da, otel bebekli çocuklu ailelere de kapılarını açarak onların da biraz nefes almasına olanak sağlamış. Otelin bazı bölümleri çocukları kabul etmeyerek kafa dinlemeye gelen misafirlerine sessiz alanlar sunmayı da ihmal etmemiş. Böylece otelin hem yalnız, hem çift, hem de bebekli çocuklu ailelere hitap ettiği söyleyebiliriz.

Otel yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve çay saati yarım pansiyon konaklama içerisinde ücretsiz olarak yer alıyor. Otel içerisinde bulunan Erguvan Restoran sabah 07.00-10.00 arası açık büfe kahvaltıya, 16.00-17.00 arası çay saatine, 18.30-21.30 arası ise açık büfe akşam yemeğine ev sahipliği yapıyor. Otelin yemekleri genel olarak çok güzel, çeşitler gayet yeterli, tek kötü tarafı içeceklerin ödediğiniz otel fiyatına dahil olmaması diyebiliriz. Su, çay ve kahve dışında sipariş vereceğiniz tüm alkollü alkolsüz içecekler ekstra ücretlendiriliyor.

Erguvan Restoran

Otel içerisinde alakart olarak hizmet veren iki restoran daha bulunuyor. Gardenya Lounge, dünya mutfağından oluşan menüsüyle 09.00-00.00 saatleri arasında ücretli olarak hizmet veriyor. Farina Ocakbaşı, orman içerisinde yer alıyor, Anadolu Mutfağı’ndan oluşan menüsüyle 12.30-22.30 saatleri arasında ücretli olarak hizmet veriyor. Leylak Bistro, sessiz salon olarak otel içerisinde yer alıyor, 14 yaşından küçük misafirleri kabul etmiyor. 09.00-00.00 saatleri arasında kurabiye, pasta, sandviç, sıcak soğuk alkollü alkolsüz içecekleri menüsünde sunuyor. Lobi Bar, 19.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor, oda servisi ise 24 saat açık olarak siparişleri kabul ediyor. Yani yeme içme konusunda alternatifiniz çok, otelin açık büfesinden yemek zorunda değilsiniz, özellikle Farina Ocakbaşı’nı, gündüz orman içerisinde bulunması sebebiyle bir şeyler içmek huzur bulmak için de tercih edebilirsiniz, ben en çok oranın ortamını sevdiğimi söyleyebilirim.

Çay Saati

Otelin en güzel özelliği, yazının başında da belirttiğim gibi orman içerisinde yer alıyor oluşu. Aslında ana yol diyebileceğimiz bir yol üzerinde bulunuyor ama kapısından içeri girdiğiniz an bambaşka bir yerde olduğunuzu hissediyorsunuz. Yemyeşil bir ortam, etraftan kuş sesleri yükseliyor, orman içerisinde sizi sincap aileleri, tavşanlar karşılıyor, bol oksijen alabileceğiniz, huzur dolabileceğiniz gerçekten çok güzel bir otel.

Otel orman içerisinde 1.2 kilometrelik yürüyüş parkuruna sahip, diğer aktiviteler de bu parkurun etrafında konumlandırılmış ve yürüyüş yaparken genel olarak hepsine ulaşmak mümkün. İçeride ne gibi aktiviteler, etkinlikler var derseniz, açık ve kapalı havuzlar, çocuksuz gelenler için yine 14 yaş altını kabul etmeyen sessiz havuz, aquapark, çocuk oyun alanları, okçuluk mini golf tenis gibi spor alanları, dinlenebileceğiniz hamaklar, salıncaklar, çocuklar için oyun kulübü, tavşan ve köpek evleri, kiralık bisikletler, yazın giderseniz orman içerisinde yer alan açık hava masaj alanı gibi çeşitli alanlara sahip. Hal böyle olunca otelde sıkılmak pek mümkün değil, çocukların oyalanması için de birçok farklı alternatif bulunuyor.

Gelelim otelin asıl olayına, içerisinde yer alan Aliva Spa Center’a ☺ Burası bebekli ailelerin hayallerini süslüyor, çünkü bizim gibi yanınızda bebeği bırakacak birileri yoksa eşinizle ayrı ayrı kısıtlı zaman geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Spa merkezi doğal olarak 14 yaş altı misafirleri kabul etmiyor, insanlar birazcık huzur bulmaya gelmişken kimse havuz etrafında ağlayan bebeklerin, koşuşturup bağıran çocukların gürültülerine maruz kalmak istemez değil mi? ☺ Spa merkezinde, dinlenme havuzu, masaj odaları, buhar odası, sauna, tepideryum, Türk hamamı, özel duş alanları gibi bölümler bulunuyor. Ayrıca otel içerisinden direkt olarak spa merkezine ulaşmanızı sağlayan bir asansör yer alıyor, üzerinizde bornozla başka insanlarla karşılaşmak durumunda kalmıyorsunuz. Spa alanı 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor, son masaj saati ise 21.00. Masaj bölümü randevulu olarak çalışıyor, otele gitmeden önce telefonla randevu almakta fayda var çünkü çoğu zaman yer bulmak zor oluyor. Özellikle masaj için akşam son saatlere kalmamanızı öneriyorum, çünkü masözlerin artık hali dermanı kalmadığı için sizinle yeteri kadar ilgilenemiyorlar. Spa merkezini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ancak masaj yaptırmak isterseniz ekstra ücretlendiriliyor. Örnek vermem gerekirse, bizim gittiğimiz dönemde 50 dakikalık İsveç Masajı 260TL, 1 saat süren Bali Masajı 280TL idi. Masajı uzak doğulu çalışanlar yapıyor, masaj türleri hakkında bilginiz bulunmuyorsa hangi masajın size uygun olduğunu randevu alacağınız yerden öğrenebilirsiniz. Spa bölümünde bizim en çok sevdiğimiz yer spa havuzu oldu, masaj yaptırmasanız bile havuzun masaj etkisi yaratan bölümlerinde vakit geçirerek aynı huzura erişebilirsiniz.

Aliva Spa Center
Spa Havuzu

Otel ile ilgili genel olarak aktaracaklarım bu şekilde. Biz bu mini tatilimizden çok keyif aldık, Artun gece uyumadı, uykusuz kaldık, biraz huzursuzluk yaratıp ara ara ağlama krizlerine girdi ama bunlar keyfimizi kaçırmak için yeterli olmadı. Çünkü evde de olsak aynı şeyleri yaşayacağımız için en azından burada temiz hava aldık, değişiklik oldu, ayrı ayrı da olsa spada huzurlu zaman geçirdik. Bundan sonraki tatil rotamız neresi olur bilemiyorum, malum kış geldiği için Artun da küçük olduğu için uzak rotalara biraz çekimser kaldığımı söyleyebilirim. Ama sizlerden gelen ‘ilham oldunuz, biz de otelde yer ayırttık’ mesajlarını gördükçe seyahat etme dürtüme engel olamadığımı söyleyebilirim ☺ Bir sonraki bebekli seyahatte görüşmek üzere, sevgiyle kalın ☺